24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

ROZHOVOR | Bogdan Petrovič: Góly dostáváme po ztrátě koncentrace

Kdysi v dresu Hostouně hájil bránu sokolů, v současné době má na starosti její gólmanské naděje. Bogdan Petrovič hovoří o síle i slabinách pátého týmu ČFL.

Naposled jste chytal za Hostouň v divizi. To už je pěkná řádka let. Porovnejte tehdejší tým se současným.

Po postupu z krajského přeboru stál tým na výkonech několika bývalých ligových hráčů. Pro postup do třetí ligy to dal dohromady trenér Zdeněk Hašek. Kádr za trenéra Ivana Pihávka si osobně nepamatuji, ale největším současným přínosem pro áčko jsou trenér Dominik Rodinger a příchody talentovaných mladých hráčů ze špičkových pražských klubů.

Proč podle vás inkasoval tým v ČFL dvakrát po sobě doma tři góly a ani jeden nedal?

Není to o tom, že bychom neměli kvalitou na špičku naší skupiny. Individuálně máme zaplněné všechny posty. Podle mého názoru nehrajeme špatný fotbal. Jenom se nám nedaří proměňovat šance. Góly dostáváme většinou ze standardních situací a po chvilkové ztrátě koncentrace. Než by nás někdo přehrál, dostáváme spíše nešťastné branky.

Jaká je z pohledu bývalého gólmana a trenéra brankářů třetí liga? Troufl byste si v ní zachytat?

Chytat bych si v ní v současné době netroufl. Kluci, které v Hostouni vedu, jsou lepší, než jsem býval já ve svých nejlepších dobách. Třetí liga je pro mladé brankáře ideální soutěž. Je náročná a tím, že v ní hrají béčka ligových klubů, tak je i poměrně kvalitní. Prvních pět brankářů z ČFL by okamžitě mohlo chytat druhou ligu...

Autor: Jan Murárik | Foto: Petr Saladiak, Lukáš Horníček