24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

A tým | Sokol uhájil domácí tvrz před Duklou

Hostouňští si připsali druhou jarní výhru. Tříbodový zisk zajistil v závěru jedinou brankou zápasu David Štětka. Sokol se po vítězství vrací na třetí příčku České fotbalové ligy skupiny A.

V Hostouni na sebe v rámci 24. kola ČFL narazila dvě mužstva, která shodně v předchozím kole inkasovala potupnou šestku a od samého začátku bylo znát, že podobný den otevřených dveří v obraně nechce ani jeden tým podruhé za sebou dopustit. Zároveň však zpevněné defenzivní šiky nevedly k absenci ofenzivních choutek a obě mužstva v prvním poločase několikrát zabrnkala na vstupní bránu šestnáctky soupeře. Žádná z útočných aktivit ale ke gólu v úvodní pětačtyřiceti minutovce nevedla.

Ve druhém poločase ztratil zápas něco málo z fotbalové krásy a postupem času přibývalo spíše osobních soubojů. Když už to vypadalo, že ani bojovné druhé dějství branku nepřinese, přihlásil se o slovo Januška, který přesně zahraným rohem posadil míč na hlavu Štětkovi. Ten se na zadní tyči nemýlil a nekompromisně poslal míč do sítě – 1:0! V samotném závěru vrhli hosté všechny síly do útoku, ale hráči Sokola si již tři body vzít nenechali.

Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B 1:0 (0:0)

Sestava – Sokol: Valín - Čížek, Kokeš (77. Novák), Křenek, Mládek, Januška (91. Venancio), Štětka, Fotr (77. Paulizzi), Etemike (86. Bízek), Hucek, Egbe

Branky: 82. Štětka

Žluté karty: Januška, Křenek, Hucek, Novák - Uhlíř

Trenér Dominika Rodingera po utkání pro KD

Úleva, nic jiného nejde říci… Věděli jsme, že když nejsme v pohodě, musíme válčit. Přesně to kluci dělali devadesát minut. Už jsme prostě potřebovali úspěch, protože třeba Jirka Lisner, kondičák, za námi dojíždí až z Olomouce a říkal mi, že šňůra neúspěchů ho ubíjí. A nejen jeho, proto jsme už fakt potřebovali uspět.