Hostouň v závěru přestupového období dotáhla posily z týmů pražských S

Hostouňský skauting v létě cílil hlavně na přední pražské kluby. V závěru přestupového období dotáhlo vedení Sokola další příchody. Tým posílí pro podzimní část sezony tři talentovaní hráči pražských S.

V závěru přestupového období se podařilo domluvit hostování Davida Hájka a Adama Rezka z pražské Slavie. Osmnáctiletý středopolař David Hájek patří mezi velké talenty sešívaných a již od 16 let sbírá starty v zápasech B mužstva. Na svém kontě má i přes tři desítky zápasů v reprezentačních výběrech ČR. Do druholigového B mužstva sešívaných již nahlédl i druhý příchozí z akademie Slavie – Adam Rezek, brankář se zkušenostmi z loňské postupové sezony v ČFL a dvěma reprezentačními starty za U19.

Další velkou posilu Hostouňští ulovili v posledních hodinách i z druhého břehu řeky Vltavy. Z Letné, respektive ze Strahova, přichází na přestup třiadvacetiletý záložník Tomáš Jonáš, jenž má na svém kontě v rudém dresu 59 startů ve druhé lize a v jednom zápase zasáhl i do zápasu A mužstva. Další zkušenosti má ze zápasů mládežnické reprezentace U20. Tomáš tak rozšířil početný seznam letošních posil z věhlasné strahovské akademie. Již během léta přestoupili do Hostouně exsparťané Vít Kolář, Maxmilián Jiří Kytka a David Boháč.

Tradičně svůj skauting vedení Sokola v létě směřovalo i na pražskou Julisku, odkud přivedlo na roční hostování Jakuba Uhlíře. Naopak hostování se na stálý přestup změnilo u dalších talentovaných hráčů Davida Čížka a Tomáše Mládka. Když připočteme Davidovi Boháčovi mládežnickou minulost v Bohemians, tak můžeme uzavřít kruh posil z předních pražských klubů brankářem Simonem Slaninou, který přichází na hostování do konce kalendářního roku z Viktorky Žižkov.

Vedení Sokola tradičně zamířilo hledáček i za hranice naší země. Ze slovenského MSK Rimavska Sobota přivedlo nigerijského útočníka Emmanuela Okonjiho a z kanadského klubu Pacific FC Portugalce Umara Baldého, jenž má bohatou mládežnickou minulost z věhlasných akademií portugalského Sportingu a skotského Rangers.

PŘÍCHODY

Oskar Fotr

Spartak Police n. M.

návrat z hostování

Živo bylo i na straně odchodů

Nejzásadnější ztrátou léta je bezesporu přestup Davida Štětky do druholigové Jihlavy. Klub na žádost hráče opustil Tomáš Křenek, který svou nejbližší budoucnost spojí s divizním celkem SK Český Brod. Za větším vytížením pak odešli dva talentovaní hráči, kteří se v loňské sezoně potýkali se zraněními. Václav Rampa odchází na půlroční hostování za Tomášem Křenkem do Českého Brodu. Dominik Šmerda odešel v srpnu na stálý přestup do Povltavské fotbalové akademie.

Své účinkování v hostouňském dresu ukončila i trojice zahraničních hráčů z Latinské Ameriky. Do rodné země se vrátili brazilci Juninho Pavi a Vitor Venancio, účinkování v Evropě si pak prodlouží Tadeo Paulizzi, jenž odchází do italského klubu Rosetana Calcio.

V klubu už nebude pokračovat ani čtveřice mladých hráčů, která v loňské sezoně v Hostouni hostovala. Adam Kokeš se vrátil do Loko Praha a Hugo Gerža do Příbrami. Martin Kostka z mateřského klubu 1. FC Slovácko zamíří do TJ Osvětimany a mladoboleslavský brankář Václav Valín vypomůže na podzim Povltavské fotbalové akademii.

ODCHODY

Václav Valín