ROZHOVOR | Jaromír Boháč: Snažíme se počty mládeže navýšit

Jaromír Boháč, šéftrenér mládeže v našem klubu, vychoval za roky svého působení v Hostouni mnoho fotbalových talentů. Mimo jiného jsme se jej zeptali, co se děje v mládežnických družstvech tuto sezonu…

Co všechno máš na starost jako šéftrenér?

V březnu letošního roku jsem představil nový koncept mládeže předsedovi našeho klubu, který ho od nové sezóny odsouhlasil a sdělil mi, že chce, abych ho z pozice šéftrenéra klubu uvedl do života. Jednak je to koncepce výchovy hráčů v jednotlivých kategoriích, na které ještě pracujeme , obsazení všech pozic v realizačních týmech, jednání s partnerskými kluby, spolupráce s naším áčkem. Jsem rád, že předseda odsouhlasil i novou pozici - sekretář mládeže a tím se stal můj dlouholetý kolega David Šíp. David je fotbalový srdcař a hodně pomáhá se vším, co je potřeba, aby klub nejen po sportovní stránce dobře fungoval, ale mohl se i rozvíjet. Oddělili jsme hospodaření mládeže od A i B týmu, abychom měli dobrý přehled, za co vydáváme peníze. K výše uvedenému má ještě na starosti kategorie dorostu U17 a U19.

U mladých fotbalistů se v Hostouni pohybuješ mnoho let. Jaká je její současná situace?

V současnosti máme v mládeži od ročníku U5 až po U19 celkem 167 hráčů. Realizační týmy u všech kategorií se stále snaží, abychom počty ještě navýšili.

Pro velký fotbal jsi v Hostouni vychoval i svou dceru, která hraje nejvyšší soutěž.

Měla by u nás perspektivu výchova fotbalistek?

Určitě. Já jsem příznivcem ženského fotbalu a dlouhodobě mě mrzí, že v Čechách bohužel nemáme srovnatelné podmínky s velkou částí Evropy pro rozvoj a tím i pro kvalitu ženského fotbalu. Za dobu, co jsem v našem klubu, jsem měl v mužstvu několik hráček a trénoval jsem je rád. Věřím, že přijdou děvčata, která budou chtít hrát fotbal i v našem klubu a první vlaštovky už máme nejmladších kategoriích. Pro děvčata je důležité, aby trénovala v mladším věku s kluky a snažila se jim vyrovnat. Že bychom jich ale měli tolik, že časem z nich vnikne samostatný tým, tak to bohužel zatím není.

Zdroj: Fotbalový zpravodaj Sokola Hostouň

Autor: Jan Murárik