Rozhovor | Jiří Hondl: K panice není důvod

V minulé sezoně prožíval předseda Sokola Hostouň krásné fotbalové časy. Áčko dlouho vládlo ČFL. Prvenství ve skupině ztratilo až v posledním podzimním utkání. V novém ročníku zatím zažívá Hostouň pravý opak. Co na to Jiří Hondl?

Odehráli jsme tři kola. Dalo se podle vás uhrát více bodů než jen jeden?

Bylo v našich schopnostech získat těch bodů více. Minimálně první zápas s Českými Budějovicemi jsme měli herně pod kontrolou a nebýt neomluvitelného vyloučení, tak jsem přesvědčený, že bychom ho dotáhli ke třem bodům. V dalším utkání Plzeň s kádrem, se kterým k zápasu dorazila, byla nad naše síly. To je třeba si přiznat. Osm hráčů ligové soupisky bylo znát, přestože jsme s nimi drželi dlouho krok, a především první půle byla minimálně vyrovnaná. Hrál se oboustranně velmi dobrý fotbal. Nakonec o výsledku rozhodla individuální kvalita ligových hráčů. Poslední zápas na Admiře byl za mě typicky remízový. Rozhodla ho brzká penalta do naší sítě a opět červená karta pramenící z nedisciplinovanosti našeho hráče. Nebyl to oboustranně pěkný fotbal. Přese všechno se zápas dal bodově uhrát. Když to vezmu suma sumárum, bylo v našich silách dosáhnout po třech prvních kolech minimálně na čtyři až šest bodů. Kvality na to mužstvo určitě má.

Vypadli jsme v prvním kole MOL Cupu. Pomůže nám vyřazení soustředit se jen na ČFL, nebo máme dost široký kádr a zvládli bychom obě soutěže?

Vypadnout v prvním kole jsme určitě nechtěli. Naopak. Letos bylo naší ambicí dojít v poháru co nejdále. Bohužel, mužstvo zahrálo s Aritmou výrazně pod své limity. Chyba v závěru zápasu, po které jsme utkání definitivně ztratili, byla jen podtržením našeho špatného výkonu. V naší hře není vidět příliš kvalitativní posun. Spíše jakýsi stereotyp minulých měsíců. To je potřeba si přiznat. Po této stránce to není úplně povedené a nedaří se nám přenést věci z tréninku do zápasů. Jednoznačně nás také sráží disciplinární prohřešky hráčů. Za tři utkání dvě naprosto zbytečné červené karty je prostě moc. S tím se budeme muset se vší razancí vypořádat a udělat si v kádru v tomto směru pořádek.

Je důvod k poplachu?

K panice není důvod. Mužstvo je rozhodně kvalitně složené a vhodně doplněné. Může vyvstat ještě do konce přestupního termínu debata o jedné nebo dvou pozicích, ale v zásadě by muselo jít o hráče základní sestavy, jinak by to nedávalo smysl. Východisko z toho je nepolevovat v tvrdé práci a neztrácet víru ve vlastní schopnosti. Výsledky určitě přijdou. Trpělivost. Jsem optimista. Co k debatě určitě bude, je systém naší hry. Máme strašně málo střel na branku ze střední vzdálenosti, a když se dostane do šancí tak je neproměníme. Tady nám kvalita hodně pokulhává. Možná se také budeme muset více zamyslet nad vlastním tréninkovým procesem. Na první tři kola máme docela dost zraněných. Není kolo, kdy by nám ze základní sestavy někdo nevypadl pro zranění. K tomu červené karty a problém je na světě.

Autor: Jan Murárik