A tým | Utkání s Táborskem nemělo vítěze

Hostouňští uhráli v pátek podvečer před skvělou domácí diváckou kulisou bod. V nadstandartním třetiligovém utkání s akademií Táborska se nejprve prosadil Štětka, na soupeřovu otočku zareagoval v závěru střetnutí kapitán Januška a zařídil tak Sokolu remízu 2:2.

Do utkání vstoupil tým Sokola na výbornou a již ve 20. minutě otevřel brankový účet střetnutí po hlavičce Štětka. Domácí výběr měl v úvodním dějství několik dalších příležitostí, ale ty zůstaly bez brankového efektu. Po přestávce začali pořádně kousat hosté, za což byli v 57. minutě odměněni vyrovnáním po přesné trefě Schramhausera. A o chvíli později bylo domácímu výběru ještě hůř. Po ruce Mládka v 70. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop. Ten sice brankář Pančev lapil, ale na dorážku Nešického již byl krátký. Druhou domácí prohru odvrátil, po závaru v šestnáctce, kapitán Januška. S plichtou se v závěru zápasu nechtěl smířit ani jeden z týmů, ale jejich další nadějné střelecké pokusy už další brankou neskončily.

Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie 2:2 (1:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Bízek, Paulizzi (46. Venancio), Mládek, Januška (83. Freisinger), Štětka, Klimenda (64. Křenek), Etemike, Novák (72. Siqueira), Hucek, Egbe

Branky: 20. Štětka, 78. Januška - 57. Schramhauser, 70. Nešický

Žluté karty: Egbe, Hucek - Nešický

Trenér Dominika Rodingera po utkání pro KD

Výborný zápas, nadstandardní třetiligové utkání od obou celků. Táborsko mělo v kádru několik velmi zkušených hráčů, a hlavně směrem do ofenzívy mají rozdílové hráče. Dneska mě osobně zaujal hostující Soliu, ročník 2005. Dělal jsem si srandu po zápase, zda Mlaďas trefí domu. :-D Celkově ale první poločas z naší strany měl být brankově plodnější, protože jsme měli dostatek šancí. Druhy poločas vrátil soupeře do hry špatně odpískaný roh, ze kterého dalo Táborsko branku a pak penalta, která byla jasná. Ale v prvním poločase jsme měli stejnou situaci my a rozhodčí mlčel. Jsem moc rád, že kluci nic nevzdali a ukázali, že ten charakter v týmu je. Srovnali jsme Janym, který ukázal, jak je pro nás důležitým hráčem. Ke konci mohly ještě oba týmy vstřelit rozhodující branku, která by utkání rozhodla. Jsem rád za super atmosféru a dobrý fotbal. Tohle muselo bavit všechny.

Teď si užijeme víkend a jdeme se nachystat na dva bonbonky, zápasy za odměnu za skvělou sezónu. Táborsku gratuluji k bodu a ať se jim daří po zbytek sezóny.