V Hostouni končí Graham Etemike. Hráč byl z týmu vyřazen po nedělním utkání

Na základě událostí v rámci nedělního utkání 3. kola České fotbalové ligy s Admirou skončil v A mužstvu Sokola Hostouň útočník Graham Etemike. Hráči bylo umožněno hledat si nové angažmá.

Nigerijský forward byl vyřazen z týmu a následně s ním byla ukončena smlouva po nedělním utkání, ve kterém obdržel červenou kartu za nesportovní chování a následně porušil interní pravidla v kabině.

Vyjádření trenéra Dominika Rodingera

Graham bohužel po jeho vyloučení v utkání s Admirou hrubě porušil naše interní kabinová pravidla, na kterých si zakládáme, a proto jsme se shodli, že prakticky nemáme jinou možnost, než se s ním rozloučit a ukončit smlouvu.

Je mi to upřímně velmi líto, protože stoprocentně nenaplnil svůj obrovský potenciál, který v něm je. Možná si to sám neuvědomuje, co mu pánbůh nadělil za předpoklady. Budu mu přát, aby si našel pro něj ten nejlepší klub a nastřílel tam co nejvíce branek. Chtěl bych mu poděkovat za jeho práci u nás v klubu a popřát hodně štěstí do dalšího angažmá.

Než přišel loni v létě talentovaný útočník do Hostouně, prošel akademií českobudějovického Dynama a první zkušenosti s třetiligovým fotbalem sbíral ve Zbuzanech. V loňské sezoně pak byl důležitým stavebním kamenem výběru Dominika Rodingera. V historicky nejúspěšnější sezoně klubu se stal s devíti přesnými zásahy nejlepším střelcem mužstva. Další čtyři branky v dresu Sokola přidal v poháru Mol Cup.